Prečo investovať do nádrže na dažďovú vodu?

Jímka na dažďovú vodu predstavuje praktické a ekologické riešenie pre zber a využitie dažďovej vody. V čase rastúcich cien vody a zvyšujúceho sa dôrazu na ochranu životného prostredia je jímka výbornou investíciou, ktorá vám prinesie množstvo výhod.

Výhody nádrže na dažďovú vodu

1.Úspora nákladov: Znížite svoje náklady na vodu, pretože dažďovú vodu môžete využiť napríklad na zavlažovanie záhrady, umývanie auta alebo splachovanie toaliet.

2.Ochrana životného prostredia: Znížením spotreby pitnej vody prispievate k ochrane prírodných zdrojov. Dažďová voda je obnoviteľný zdroj, ktorý môže nahradiť časť spotreby vody z vodovodného radu.

3. Zníženie rizika záplav: Zberom dažďovej vody prispievate k regulácii odtoku vody pri silných dažďoch, čo môže znížiť riziko lokálnych záplav.

dvojkomorova-betonova-nadrz

Cena všetkých našich nádrží zahŕňa:

 • zvolenú betónovú nádrž
 • komín s výškou 50 cm
 • betónovú vrchnú dosku s hrúbkou 12 cm a s nosnosťou 5 ton
 • montáž zadarmo

Každá nádrž sa skladá z betónového dna, betónové dosky (veka) a komína.
V cene našich nádrží je štandardné prevedenie krycej dosky s hrúbkou 12 cm a nosnosti 5 ton. Toto prevedenie zaisťuje maximálne zabezpečenie záchytky pri umiestnení 50 cm pod povrch (žumpa je zasypaná 50 cm zeminy) a peším zaťaženie (nie je umiestnená pod príjazdovou cestou). Umiestnili by ste žumpu radi pod príjazdovú cestu k domu? Nádrž je možné osadiť zosilnenou doskou do zaťaženia 15 ton.
V cene každej našej nádrže je tiež jeden komín s výškou 50 cm. Ak žumpu plánujete umiestniť do väčšej hĺbky, komíny je možné po 50 cm nastavovať. Ceny dodatočného príslušenstva pre nádrže nájdete tu.

Veľkosti nádrží

Výber veľkosti betónové nádrže nepodceňujte.

V prípade využitia nádrže ako septiku sa rozhodujeme podľa počtu obyvateľov domu, ku ktorému sa nádrž bude pripájať a podľa plánovaného intervalu vyváženie septiku.

Naša spoločnosť vyrába všetky základné veľkosti nádrží.
Môžete vyberať z týchto rozmerov:

Ceny betónových nádrží na dažďovú vodu

Všetky ceny sú uvedené bez DPH. Ak ste firma a platci DPH, budete mať cenu konečnú s 0% DPH.
Ak nakupujete ako fyzická osoba, k cene treba ešte pripočítať DPH.

Sme na trhu už cez 20 rokov

Za našu existenciu sme obslúžili už vyše 30 000 spokojných zákazníkov. Betónové nádrže vyvážame do celej Európskej únie.

Naše certifikáty a ocenenia

Najvyššiu kvalitu našich výrobkov potvrdzuje medzinárodný Certifikát EÚ (CE). Nepriepustnosť našich nádrží dosvedčuje atest Národného hygienického inštitútu.

Náš prísľub kvality

Za kvalitu, odolnosť a dlhú životnosť našich betónových nádrží ručíme. Preto poskytujeme zákazníkom predĺženú záruku 5 rokov.

Nezáväzný dopyt

Vyplňte náš jednoduchý formulár a my sa vám ozveme s ponukou prispôsobenou vašim potrebám. Bez záväzkov, len rýchle a presné informácie.


  Časté otázky k nádržiam

  1. Akú veľkosť nádrže potrebujem?

  Veľkosť nádrže závisí od veľkosti strechy vášho domu a množstva zrážok v danej oblasti. Naši odborníci vám radi pomôžu s výpočtom optimálnej veľkosti.

  2. Ako sa nádrž inštaluje?

  Inštalácia môže byť buď nadzemná, alebo podzemná. Nadzemné nádrže sú ľahšie inštalovateľné a dostupné, zatiaľ čo podzemné nádrže vyžadujú profesionálnu inštaláciu, ale šetria miesto na povrchu. My vám nádrž nainštalujeme do 3 dní od odoslania objednávky!

  3. Aká údržba je potrebná pre žumpu na dažďovú vodu?

  Pravidelná údržba zahŕňa čistenie filtračného systému, kontrolu tesnosti a odstránenie usadenín. Je dôležité tiež pravidelne kontrolovať, či nie sú nádržka a jej súčasti poškodené.

  4. Môže sa dažďová voda v nádrži znečistiť?

  Áno, pokiaľ jímka nie je správne udržiavaná alebo pokiaľ sa do nej dostanú nečistoty. Preto je dôležité používať filtračné systémy a pravidelne nádrž čistiť.

  5. Ako môžem dažďovú vodu z nádrže využívať?

  Dažďovú vodu je možné využiť na zavlažovanie záhrady, umývanie auta, splachovanie toaliet, pranie bielizne alebo čistenie vonkajších plôch. Nie je vhodná na pitie bez predchádzajúceho ošetrenia.

  Objednávajte ihneď 0 944 855 004

  Previous Next
  Close
  Test Caption
  Test Description goes like this